Noc vědců s elektromobilitou na VŠB-TU v Ostravě-Porubě 27.09.2019
Obsah pokračuje za reklamou
Pokračujte dolů pro další obsah
- zrušit filtraci.

Odstranění fotek a videí z alba

Vyberte všechny fotky či videa, které chcete smazat a potvrďte akci.

Název

Noc vědců s elektromobilitou na VŠB-TU v Ostravě-Porubě 27.09.2019

Popis

Tradiční velká celorepubliková akce, kterou letos koordinovala VŠB-TUO v rámci oslav výročí 175 let od založení univerzity.
Už před 17 hodinou se začaly davy návštěvníků doslova valit areálem univerzity a obsadily kampus. Bylo jich podle sčítačů za 5 hodin konání akce celkem 5.415, z toho 584 se zastavilo v budově CPIT, u níž probíhala prezentace elektromobility.
Zájemci o svezení elektrokočárem DORA stáli řadu, stejně jako o Teslu Model S a Teslu Model X, která navíc pravidelně předváděla Tesla Dancing.
Uspořádali jsme při jednom ostravský sraz malých elektromobilů trojčat Peugeot Ion / Citroen C Zero / Mitsubishi iMiev, který se sjelo hned 9. I jejich majitelé vozili zájemce, kteří byli překvapeni, že to, co Tesly, zvládnou i tato běžná malá městská autíčka – tichý a svižný rozjezd, rychlé reakce, perfektní přilnavost.
Lidé, kteří u CPIT skončili a chtěli pokračovat k superpočítači, pak mohli využít jak služeb jejich, tak Tesel nebo třeba Renaultu Kangoo Z.E v osobní verzi a svézt se k superpočítači elektromobilem. Aby se nemuseli vracet k aule na Kampusbus.
Na místě bylo 9 Peugeotů Ion, 1 Kaipan, 1 Fiat 500e, 1 Nissan Leaf, 1 Renault Twizy, 1 Renault Kangoo Z.E., 2 Tesly Model S. 1 Tesla Model X, 1 elektro kočár Dora r.1906.
Kromě historického kočáru dojely všechny na akci po vlastní ose. Vožení zájemců trvalo nakonec s přesčasem až do 23 hodiny, kdy jsme balili stánky a řidiči ještě likvidovali zbytky fronty zájemců.
Ještě větší fronty dětí i dospělých se tvořily u 2 elektrokár a 2 hoverboardů, dráha pro ně na slepém parkovišti za budovou IET byla ideální jak povrchem, tak z hlediska bezpečnosti a večerního veřejného osvětlení.
Prezentace využila k napájení stánku a na místě demonstrovala vybíječ elektromobilu, kdy Nissan Leaf 2.generace fungoval jako elektrárna a po celou dobu předváděl napájení nejen prezentačního velkoplošného monitoru.
Doplňkem byly přednášky o soběstačnosti a příspěvku elektromobility k ní v aule. Posluchači byli vnímaví, dostali letáky k celé oblasti a na konci se hodně ptali, diskuse probíhala i před místností, kterou jsme museli vyklidit dalšímu programu.

Období

Statistiky

  • 29 fotek
  • 0 se líbí

Kategorie a štítky

Nastavení

Veřejné album

Vidí všichni lidé.

Přístupné pouze pro 18+

Vidí pouze lidé, kteří potvrdí svou plnoletost pro zobrazení obsahu 18+.

Skryté album

Vidí pouze lidé, kteří znají přesnou adresu alba.

Uzamčené album

Vidí pouze lidé, kteří zadají kód, který nastavíte.

Nahlásit album
Reklama

Pokračujte v prohlížení

Jestli se vám album líbí…

Přihlásit se na Rajče Prohlédnout znovu

Také album můžete sdílet

Spustit prezentaci Zastavit
TIPZměny uložíte také pokračováním na další fotku či video a zrušíte je klávesou ESC.
Přidejte do popisu štítky (např. #svatba #cestování) a fotku či video tak objeví více lidí.
Noc vědců s elektromobilitou na VŠB-TU v Ostravě-Porubě 27.09.2019
Komentáře Přidat