Noc vědců s elektromobilitou na VŠB-TU v Ostravě-Porubě 27.09.2019
Content will continue after the ad
Continue below for more content
- cancel the filter.

Delete photos and videos from the album

Select all photos or videos you want to delete and confirm the action.

Title

Noc vědců s elektromobilitou na VŠB-TU v Ostravě-Porubě 27.09.2019

Description

Tradiční velká celorepubliková akce, kterou letos koordinovala VŠB-TUO v rámci oslav výročí 175 let od založení univerzity.
Už před 17 hodinou se začaly davy návštěvníků doslova valit areálem univerzity a obsadily kampus. Bylo jich podle sčítačů za 5 hodin konání akce celkem 5.415, z toho 584 se zastavilo v budově CPIT, u níž probíhala prezentace elektromobility.
Zájemci o svezení elektrokočárem DORA stáli řadu, stejně jako o Teslu Model S a Teslu Model X, která navíc pravidelně předváděla Tesla Dancing.
Uspořádali jsme při jednom ostravský sraz malých elektromobilů trojčat Peugeot Ion / Citroen C Zero / Mitsubishi iMiev, který se sjelo hned 9. I jejich majitelé vozili zájemce, kteří byli překvapeni, že to, co Tesly, zvládnou i tato běžná malá městská autíčka – tichý a svižný rozjezd, rychlé reakce, perfektní přilnavost.
Lidé, kteří u CPIT skončili a chtěli pokračovat k superpočítači, pak mohli využít jak služeb jejich, tak Tesel nebo třeba Renaultu Kangoo Z.E v osobní verzi a svézt se k superpočítači elektromobilem. Aby se nemuseli vracet k aule na Kampusbus.
Na místě bylo 9 Peugeotů Ion, 1 Kaipan, 1 Fiat 500e, 1 Nissan Leaf, 1 Renault Twizy, 1 Renault Kangoo Z.E., 2 Tesly Model S. 1 Tesla Model X, 1 elektro kočár Dora r.1906.
Kromě historického kočáru dojely všechny na akci po vlastní ose. Vožení zájemců trvalo nakonec s přesčasem až do 23 hodiny, kdy jsme balili stánky a řidiči ještě likvidovali zbytky fronty zájemců.
Ještě větší fronty dětí i dospělých se tvořily u 2 elektrokár a 2 hoverboardů, dráha pro ně na slepém parkovišti za budovou IET byla ideální jak povrchem, tak z hlediska bezpečnosti a večerního veřejného osvětlení.
Prezentace využila k napájení stánku a na místě demonstrovala vybíječ elektromobilu, kdy Nissan Leaf 2.generace fungoval jako elektrárna a po celou dobu předváděl napájení nejen prezentačního velkoplošného monitoru.
Doplňkem byly přednášky o soběstačnosti a příspěvku elektromobility k ní v aule. Posluchači byli vnímaví, dostali letáky k celé oblasti a na konci se hodně ptali, diskuse probíhala i před místností, kterou jsme museli vyklidit dalšímu programu.

Period

Statistics

  • 29 photos
  • 0 likes

Categories and tags

Settings

Public album

Anyone can see the album.

Available only for 18+

Only people who have confirmed their coming of age can see the album with 18+ content.

Hidden album

Only people who know the exact address of the album can see that.

Locked album

Only people who enter the code you set can see the album.

Report album

Photos and videos with comments

Ke Dny dětí přinášíme slevu 25 % na všechny fotoknihy, fotky, plakáty, magnetky, pexesa ale i kalendáře, které vytvoříte na obchod.rajce.net ze svých fotek. V objednávce zadejte slevový kód: Detem..
S kódem: Detem Akce platí do 4. 6. 2023
Získat slevu

Create photo gifts

From albums and photos on Rajče or even from a computer disk; you can easily and quickly create various photo gifts for yourself or your friends.

Advertisement

Other albums by the author

Similar albums

Continue browsing

If you like the album…

You can also share the album

Play slideshow Stop
TIPYou can also save changes by proceeding to the next photo or video and deleting them with the ESC key.
Add tags to your description (e.g. #wedding #travel) so more people will see the photo or video.
Noc vědců s elektromobilitou na VŠB-TU v Ostravě-Porubě 27.09.2019
Comments Add