Den čisté mobility Dopravní fakulty Jana Pernera Muzeum Mladějov na Moravě 22.10.2021
- zrušit filtraci.

Odstranění fotek a videí z alba

Vyberte všechny fotky či videa, které chcete smazat a potvrďte akci.

Název

Den čisté mobility Dopravní fakulty Jana Pernera Muzeum Mladějov na Moravě 22.10.2021

Popis

​Den čisté mobility Dopravní fakulty Jana Pernera, Průmyslové muzeum Mladějov na Moravě, pátek 22. října 2021 11-17 hodin https://bdad6452-715e-43a4-89ac-cddbe890b42b.filesusr.com/ugd/cd8877_f37f94af746a45cdb371da09a8e3df4d.pdf

Fantasticky nabitý program plný zajímavostí z elektromobility silniční i kolejové a plný sál studentů napříč obory Fakulty dopravní Jana Pernera Univerzity Pardubice běžel v rychlém tempu. Přednášky se střídaly s demonstračními jízdami elektromobily Hyundai Kona EV v plné výbavě, základní výbavě i novinky Hyundai Ionic 5, z nichž některé mohli studenti i řídit. K tomu prohlídka muzea s ukázkami posunu techniky za poslední století a pak testovací "tramvaj" na úzkorozchodné dráze poháněná bateriemi, napájenými jak obvyklým nabíjení z obyčejné zásuvky, tak 4 fotovoltaickými panely na střeše vozítka pro zhruba 8 osob. Že si elektromotory v chladném slunečném dni podhůří Jeseníků hravě poradí se stoupáním více než 80 výškových metrů v obloucích při plném obsazení jsme nepochybovali a potvrdilo se to. Takto koncipovaná akce pro budoucí technické inženýry je následování hodná i na jiných školách v ČR. Jde přesně v duchu Komenského školy hrou, kdy si na vše přednášené můžete sáhnout a zkusit si to na vlastní kůži. Tak by měla výuka, nejen na vysokých školách, vypadat.​Členové ASEP podporují přítomností svou a svých elektrovozidel různé akce, zejména se rádi podílejí na těch, kde mohou předávat zkušenosti žákům a studentům. Takovou bude i uzavřená akce pro studenty a zaměstnance Dopravní fakulty Jana Pernera v areálu Průmyslového muzea Mladějov. Po úvodní slově děkana doc. Ing. Libora Švadlenky, Ph.D. následují prohlídky elektromobilů a jízdy elektromobily, k nimž rádi poskytnou průvodní komentáře. Také jízdy experimentálním akumulátorovým kolejovým vozidlem DFJP po trati Mladějovské průmyslové dráhy a prohlídka muzea.

Akce se samozřejmě neobejde bez tematických přednášek odborníků, jakými bezesporu jsou Ing. Jiří Pohl, SIEMENS Mobility (Multimodální čistá mobilita), Ing. Ondřej Sadílek, Ph. D., KEEZ (Akumulátory pro elektromobilitu – typy, vlastnosti, užití), Ing. Ladislav Mlynařík, Ph.D., KEEZ (Akumulátorové napájení na železnici), Ing. Zdeněk Mašek, Ph.D., KEEZ (Zkušenosti a výsledky z testování elektromobilu Hyundai Kona na DFJP).

Bude nám ctí akci ve skromném počtu navštívit.

Období

Statistiky

  • 9 fotek
  • 0 se líbí

Fototechnika

Samsung SM-A405FN

Kategorie a štítky

Nastavení

Veřejné album

Vidí všichni lidé.

Přístupné pouze pro 18+

Vidí pouze lidé, kteří potvrdí svou plnoletost pro zobrazení obsahu 18+.

Skryté album

Vidí pouze lidé, kteří znají přesnou adresu alba.

Uzamčené album

Vidí pouze lidé, kteří zadají kód, který nastavíte.

Nahlásit album
Reklama

Pokračujte v prohlížení

Jestli se vám album líbí…

Přihlásit se na Rajče Prohlédnout znovu

Také album můžete sdílet

Spustit prezentaci Zastavit
TIPZměny uložíte také pokračováním na další fotku či video a zrušíte je klávesou ESC.
Přidejte do popisu štítky (např. #svatba #cestování) a fotku či video tak objeví více lidí.
Den čisté mobility Dopravní fakulty Jana Pernera Muzeum Mladějov na Moravě 22.10.2021
Komentáře Přidat